15 цікавих фактів, які допоможуть розібратися у власних снах — Файно

Практично всі люди бачать сни — радісні та кошмарні. І хоча вчені провели багато досліджень в цій області, сни багато в чому залишаються загадкою. У цьому огляді 15 фактів, які допоможуть розібратися в природі сновидінь, а значить і в своїх власних снах.

Cни про зради

Людям досить часто сняться зради подружжя або коханих. Коріння подібного сну кореняться в загальнолюдському страху залишитися на самоті.

Люди все частіше літають уві сні

Кількість людей, які літають уві сні, збільшилася з 1956 до 2000 року. Дослідники вважають, що це відбувається тому, що з тих пір кількість авіаперельотів збільшилася в десятки разів.

Невпевнені люди частіше бачать сни

Сни невпевнених у собі людей відрізняються від снів інших людей, які є більш самовпевненими. Невпевнені люди бачать сни частіше, а також їх бачення більш інтенсивні і емоційні.

Сновидіння допомагають краще вирішувати проблеми

Коли людина бачить сни, його мозок перекодовує інформацію з короткострокової в довгострокову пам’ять. Коли у людини виникають проблеми і він не може щось згадати, варто просто поспати.

Люди все гірше запам’ятовують сни

Здатність запам’ятовувати сни починає погіршуватися, як тільки людина стає дорослою. Те, наскільки добре люди пам’ятають свої сни і наскільки вони інтенсивні, погіршується з віком.

Люди можуть бачити сни під час неспання

Сон наяву — стан в якому використовується уяву, щоб відтворити недавній сон. Після того, як людина згадав сон, він може допомогти «розвиватися» його сюжету і паралельно помічати, що відбувається. Сон наяву може бути використаний для релаксації.

Думки під час неспання впливають на сни

Те, про що людина думає перед сном, може мати значну роль на вміст снів. Якщо людина активно зосереджується на чомусь, то це, ймовірно, присниться. А якщо дозволити думкам вільно блукати перед сном, то швидше за все в снах проявляться проблеми, які турбують людину.

Сон активізує розумову діяльність

У той час як людина бачить сни, його мозок напружено працює над вирішенням проблем і розробкою рішень. Таким чином, перед іспитом краще лягти спати трохи раніше, щоб інформація закріпилася, а не перечитувати матеріал всю ніч.

Сновидіння мають різну тривалість

Перший сон (під час фази легкого сну) завжди дуже короткий — близько 5 хвилин, в той час як останній за ніч сон може тривати до години. Саме тому сни, які згадуються перед пробудженням, мають такий довгий і складний сюжет.

Телебачення впливає на сни

Так, саме те, що люди бачать по телевізору, впливає на їхні сни. Саме тому покоління, яке виросло в епоху чорно-білого телебачення, бачили чорно-білі сни, а сучасні люди — кольорові сни. Недавнє дослідження показало, що кольорові сни бачать 80% людей молодше 30 років і лише 20% — старше 60 років.

Чоловікам і жінкам сняться різні речі

Жінкам сняться інші чоловіки і жінки приблизно в однакових пропорціях. Чоловікам же сняться чоловіки приблизно в два рази частіше, ніж жінки.

Мозок стирає наші сни після їх «перегляду»

Подібно до того, як людина чистить жорсткий диск свого комп’ютера, мозок стирає пам’ять про сни, які людина бачила вночі, якщо він не прокинувся під час сновидіння. Хоча людина бачить сни всю ніч, він пам’ятає лише ті, під час яких він прокинувся.

Сни і події, що відбуваються

Зовнішні стимули — то, що відбувається навколо сплячої людини — може впливати на емоції, які він відчуває під час сну. За підсумками дослідження щодо впливу запахів на сни виявилося, що піддослідні бачили більш позитивні сни, коли спали під запах троянд, і більш негативні сни, коли спали під запах тухлих яєць.

Сни і безсоння

Люди, які страждають від безсоння, насправді краще запам’ятовують сни. При цьому зміст сновидінь цих людей часто представляє стрес через їхню нездатність виспатися.

Гостра їжа допомагає згадати сни

Здавалося б, як це може бути пов’язано. Але, як відомо, люди пам’ятають ті сни, під час яких прокидаються. А після гострої їжі люди частіше прокидаються.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *