6 божевільних речей, які відбуваються з нами уві сні — Файно

6 неймовірних процесів, які можуть виникати з людиною під час сну.

Першим божевільним процесом є падіння в прірву

З кожною людиною, хоч раз в житті, бувало так, що він начебто як уже заснув, але тут же різко прокидається з відчуттям, ніби він летить в прірву. Цей феномен розглядається в науці під назвою «гіпнагогічні сіпання», виникає воно в той момент, коли наш мозок, на шляху до глибокого сну, вимикається трохи раніше свого тіла.

Відчувається даний ефект в декількох варіаціях. Іноді, люди відчувають плавне занурення, а буває і навпаки — миттєве падіння кудись в глибини всесвіту (за словами В. Крістофера Уінтера, сомнолога, директора Центру сну, розміщеного при Госпіталі Марти Джеферсон (США)). Найчастіше, таке трапляється, коли людина тривалий час не спала, сильно перевтомився чи перебуває в стані стресу. Мозок в цих випадках дуже швидко прагне зануритися в стан глибокого сну, при цьому, тіло не встигає за ним.

Ефект сонного паралічу

Бувають випадки, коли прокинувшись, людина не може поворухнутися і заговорити, після чого починає панікувати. Таке з ним може тривати від лічених секунд до кількох жахливих хвилин. Цей феномен називається «сонний параліч». Діє він за принципом, цілком протилежного попередньому феномену: мозок приходить в стан неспання раніше, ніж тіло. За твердженнями Уінтера, людина розуміє, що не може рухатися або дихати. Але при цьому, панікувати або навіть переживати зовсім не варто, цей «жах» не нанесе ніякої шкоди.

Монолог під час сну

Американська академія з досліджень сомнології стверджує, що понад 5% людей, які досягли повноліття, базікають під час сну. Практично всі такі монологи несуть в собі небагато інформації і тривають до 30 с. За словами Уінтера, цей ефект, в основному набирає силу в перші пару годин після того, як людина заснула, коли організм знаходиться в стадії поверхневого сну і ще має силу реагувати на зовнішні подразники.

Сомнамбулічний стан

Єдине з даного списку неймовірних станів людини, що може бути хоч якось небезпечним — це сомнамбулізм. Дане захворювання також називають «ходіння під час сну». Існують докази таких випадків, коли люди не тільки пересувалися, а й говорили, водили машину (цілком адекватно) і навіть займалися любов’ю. Як пояснює Вінтер, в такому стані мозок знаходиться в процесі неспання настільки, що може діяти за відпрацьованими рефлексам, але при цьому, не так сильно, щоб усвідомлювати все, що відбувається.

Сни, які повторюються

На думку доктора Уінтера, коли людина спить, його мозок знаходиться в процесі сортування вражень, відштовхуючись від яких, він потім створить спогади. Якщо ж людина бачить один і той же сон кілька разів, це означає, що він просто не може впоратися з деякими переживаннями. У той час, як мозок знайде вихід із ситуації, сон перестане снитися.

Синдром «вибухає голова»

Ефект від цього синдрому такий же дивний, як і його назва: він характеризується дуже незвичайним відчуттям, яке супроводжується яскравим спалахом світла або гучним шумом, триває це лише кілька секунд, але залишає по собі не найприємніші враження. Вінтер розповідає, що за своєю природою, синдром, дуже близький до ефекту падіння у безодню. Відбувається цей феномен під час засипання, коли мозок випереджає тіло, засинаючи першим. Цей спалах є сигналом лиха, який спрямований на те, щоб розбудити людину. Небезпеки від «вибуху голови» немає, проте це може сигналізувати про розлади НС та стреси.

Висновок: сон — чарівний стан, коли кордони нашої свідомості можуть зникати, і ми можемо відчувати, а також робити неймовірні речі. Не варто боятися цих речей, але необхідно ставиться до них серйозно.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *