Тунель любові — одне з найромантичніших місць в Європі

Вважається, що є тільки три речі, які роблять людей щасливими — цікава робота, любов і подорожі. Тому не дивно, що мільйони людей, приваблені найкрасивішим почуттям, подорожують світом з метою побачити місця, де, здається, навіть повітря пронизано аурою кохання. Є багато таких відомих і дуже популярних місць, як величний Тадж-Махал, прекрасна Верона з будинком Джульєтти або знаменита Ейфелева вежа в Парижі. Однак, якщо ви вже проїхали місто шекспірівських персонажів і милувалися видами Парижа, але все ж довго чекали романтики і безлічі позитивних емоцій, ви повинні трохи відійти від шляху типово рекламованих туристичних об’єктів — і ви обов’язково будете знайти щось особливе.

Наприклад, в Інтернеті часто зустрічається гарна картина, яка знайома багатьом людям — маленький зелений тунель з обплетених гілок дерев, в глибині якого починає сяяти слабке світло майбутнього локомотива. Іноді зелені відтінки на картинці замінюються барвами осіннього листя або засніженими мотивами. Тим не менш, кожного разу, незалежно від часу року, образ цього місця схожий на магніт, який приваблює і заворожує своєю особливою аурою. У результаті ви відразу ж захочете опинитися там і прогулятися по рейках, прокладених через цей природний лабіринт. Це дивовижне місце називається Тунель любові та знаходиться в північно-західній частині України.

Невелике українське село Клевань ніколи не мріяло про світову славу. Відносно невелике місцеве населення завжди вело нормальне життя і тільки пишалося тим, що село знаходиться в безпосередній близькості від знаменитого міста Рівне. Тим не менш, сталося так, що протягом десятиліть невеликий вантажний потяг щодня переправлявся через Клевань, несучи матеріал до заводу з переробки деревини та назад. Він проходив уздовж вузькоколійної залізниці, прокладеної через ліс. З часом рослинність ставала все ближче і ближче до залізничних колій, навіть до такої міри, що іноді поїзд на своєму шляху торкався сусідніх дерев і обрізав їх гілки. Дерева потягнулися до Сонця і виросли все вище і вище, і в один прекрасний день їх довгі гілки з протилежних сторін залізниці заплуталися один з одним у верхній частині, де поїзд не діставав. Так наприкінці ХХ століття з’явився зелений коридор переплетених дерев і чагарників, який згодом на початку 21 століття став відомий як Тунель любові.

Досить складно пояснити, чому тунель пов’язаний з любов’ю. Місцеві жителі розповідають різні історії та легенди, тому практично неможливо зрозуміти, де межа між правдою і вигадкою — ви повинні просто вибрати версію, яка вам найбільше подобається. Хтось розповідає про дівчину і молодого чоловіка, що живуть у різних районах села, які тікали одне з одним таким чином щодня проти волі батьків. Тоді сили природи, натхненні своїми справжніми почуттями, проклали їм шлях у вигляді арочного тунелю назустріч один одному.

Інша легенда свідчить, що там колись жив скромний юнак, який закохався в дівчину з іншого боку лісу. Щоб щодня бачити свою кохану, юнак отримав роботу на вагоні, щоб перевезти людей з однієї частини села Клевань до іншої. Потім, після запуску поїзда, він працював на вугільному заводі. Кожен день, проїжджаючи туди-сюди через ліс, весь цей шлях юнак розповідав кожному про свою любов. Лише через багато років він мав мужність заявити про свої почуття своїй коханій. Місцеві жителі були настільки щасливі, що нарешті пара була разом, що вони почали складати легенди про любов у тунелі.

Звичайно, це лише легенда. Проте досі місцеві жителі вважають, що якщо пара пройде через тунель, їхня любов буде благословенна. Вважається також, що якщо одна жінка проходить через тунель під час повного місяця, вона обов’язково зустріне любов свого життя найближчим часом. Швидше за все, це буде один молодий чоловік, який ходить з тією ж метою з іншого боку тунелю.

Сьогодні тунель любові — це справжнє явище природи, створене заростями дерев і чагарників. Він має довжину близько 4 км і фактично діє і сьогодні — потяг через нього ходить три-чотири рази на день. На питання «що там везуть» продавщиця з найближчого сувенірного магазину, що продає магніти і всілякі дрібнички з сердечками, жартома сказала: «Ніхто не знає, може бути, щебінь до Естонії». Дивно, але вірно — сам поїзд, виконуючи повсякденну роботу, мимоволі став обов’язковим актором цього місця. Він не має запланованого розкладку і в будь-який несподіваний момент він може вийти з казкових лісів і дуже швидко, освітлюючи зелений тунель, зникає в туман. Місцеві жителі вважають, що якщо ви щирі у своїй любові, ви неодмінно побачите його одного дня.