Український АН-178 блискуче проявив себе на авіашоу в Берліні — ФАЙНО.IN.UA

Розробники кажуть, що пілотам вдалося максимально продемонструвати всі сильні риси літака.

На летовищі Шонефільд у Берліні стартувала міжнародна авіа- і аерокосмічна виставка.

Сорок країн світу представили свої розробки, проте український близькомагістральний військово-транспортний літак почувається впевнено, йдеться в сюжеті ТСН.

Це, фактично, дебют. Український Ан-178 уже бував на міжнародних виставках, але він вперше виконуватиме демонстраційні польоти.

Така честь випала німецькому Шонефільду. Місце історичне. Під час Другої світової німці будували тут свої бойові літаки, потім тут був радянський аеродром, а тепер виставка.

Над Берліном хмариться. Першим у небо здіймається європейський військовий транспортник А-400. Машина вже не нова, але це прямий конкурент українському Ан-70. Наступним злітає Ан-178. Починається дощ, низькі хмари, туман.

Пілоти притискають машину до землі, та все одно час від часу ховаються у мареві. За польотом на межі дозволеного уважно стежать європейські фахівці. Звертають увагу на мінімальну швидкість цієї турбореактивної машини – 180 кілометрів за годину. Далеко не кожен літак на таке здатен.

«Зрозуміло, що для лінійних пілотів такі режими й не потрібні, але ми показуємо, що літак може навіть у таких метеорологічних умовах», — розповів льотчик-випробовувач ДП «Антонов» Андрій Спасібо.

Уважно стежать за польотом українські конструктори та інженери. Переживають.

«Щастя інженерів і конструкторів у тому, що літак виявив свої найкращі спроможності: короткий злет, енергійний набір висоти, круті віражі та плавну посадку. Пілоти впоралися на відмінно. Ми очікуємо від цієї виставки контрактів, у нас буде багато зустрічей, переговорів», — розповів авіаконструктор ДП «Антонов» Микола Казуров.

Перший контракт підписують уже за годину. Відома європейська фірма виготовлятиме для українських літаків систему кондиціонування. Це ще один крок від Москви, зазначають конструктори. Російське обладнання, яке використовувалося досі, не значно дешевше, але не дуже надійне. Європа ж якість гарантує.

«Це дуже важливий контракт, тому що ми започатковуємо співпрацю по багатьох програмах. Це буде дуже хороша співпраця між двома компаніями», — упевнений головний менеджер Liebher-Aerospace Франсуа Леман.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *