Лікування бронхіальної астми

1.Лікування бронхіальної астми
Профілактика і довгостроковий контроль є ключовими в запобіганні нападів астми. Лікування звичайно включає в себе вміння розпізнавати тригери, вживати заходів, щоб уникнути їх і відстежувати дихання, щоб переконатися, що ваші щоденні ліки астми тримають симптоми під контролем. У разі спалаху астми, можливо, буде потрібно використовувати інгалятор швидкого полегшення.

Застосування ліків
Вибір правильних ліків залежить від ряду речей — вашого віку, симптомів, тригерів астми і того, що краще всього працює, щоб тримати астму під контролем.
Профілактичні, довгострокові ліки контролю зменшують запалення. Інгалятори швидкого полегшення (бронходилататори) швидко відкривають опухлі дихальні шляхи, які обмежують дихання. У деяких випадках необхідні ліки від алергії.
Довгострокові ліки контролю астми тримають хворобу під контролем на щоденній основі і роблять менш імовірним напад астми.
Типи довгострокових ліків контролю включають:
Інгаляційні кортикостероїди. Ці протизапальні препарати включають флутиказон (Flonase, Flovent HFA), будесонид (Pulmicort Flexhaler, Rhinocort), флунизолид (Aerospan HFA), циклесонид (Alvesco, Omnaris, Zetonna), Беклометазон (Qnasl, Qvar), мометазон (Asmanex) і флутиказона фуроат (Arnuity Ellipta).
Можливо, вам доведеться використовувати ці ліки протягом декількох днів або тижнів, перш ніж вони досягнуть максимальної користі. Ці ліки кортикостероїду мають відносно низький ризик побічних ефектів і взагалі безпечні для довгострокової користі.
Модифікатори лейкотрієну. Ці пероральні препарати допомагають полегшити симптоми астми протягом 24 годин.
У поодиноких випадках ці препарати були пов’язані з психологічними реакціями, такими як збудження, агресія, галюцинації, депресія і суїцидальне мислення. Негайно зверніться до лікаря, коли виникне будь-яка незвичайна реакція.
Бета-агоністи тривалої дії. Ці інгаляційні препарати, до яких відносяться салметерол і формотерол, відкривають дихальні шляхи.
Деякі дослідження показують, що вони можуть збільшити ризик тяжкого нападу астми, тому треба брати їх тільки в поєднанні з інгаляційними кортикостероїдами. І оскільки ці препарати можуть маскувати погіршення астми, не використовуйте їх для гострого нападу астми.
Комбіновані інгалятори. Ці ліки містять бета-агоніст тривалої дії поряд з кортикостероидом. Оскільки ці об’єднані інгалятори містять бета-агоністи тривалої дії, вони можуть збільшити ризик виникнення тяжкого нападу астми.
Теофілін – це щоденна таблетка, яка допомагає тримати дихальні шляхи відкритими (бронходилататор), розслабляючи м’язи навколо дихальних шляхів. Він не використовується так часто, як в минулі роки.
Препарати швидкої допомоги використовуються по мірі необхідності для швидкого, короткострокового полегшення симптомів під час нападу бронхіальної астми або перед тренуванням, якщо ваш лікар рекомендує його.
Атровент. Як і інші бронходилататори, атровент діє швидко, щоб негайно розслабити дихальні шляхи, що робить його легше дихати.
Атровент, або іпратропіум в основному використовується для лікування https://klikis.com/medikamenti/dihal-na-sistema/dlja-likuvannja-bronhial-noi-astmi емфіземи та хронічного бронхіту, але іноді використовується для лікування нападів астми.
Пероральні та внутрішньовенні кортикостероїди. Ці ліки, які включають преднізон і метилпреднізолон — знімають запалення дихальних шляхів, викликане важкою формою астми. Вони можуть викликати серйозні побічні ефекти при тривалому застосуванні, тому вони використовуються тільки на короткостроковій основі для лікування важких симптомів астми.

Якщо у вас загострення астми, інгалятор швидкого полегшення може полегшити ваші симптоми відразу. Але якщо ваші ліки довгострокового контролю працюють як слід, то ви не повинні використовувати ваш інгалятор дуже часто.
Записуйте, скільки затяжок ви використовуєте щотижня. Якщо вам потрібно використовувати інгалятор швидкого полегшення частіше, ніж рекомендує лікар, запитайте про це в лікаря. Ви, напевно, повинні налаштувати свій довгостроковий контрольний препарат.
Ліки від алергії можуть допомогти, якщо ваша астма викликана або погіршена алергією. До них відносяться:
уколи від алергії (імунотерапія). З часом щеплення від алергії поступово знижують реакцію імунної системи на специфічні алергени. Як правило, ви отримуєте знімки один раз в тиждень протягом декількох місяців, а потім один раз на місяць протягом трьох-п’яти років;
омализумаб (ксолар). Ці ліки даються як ін’єкції кожні дві-чотири тижні, спеціально для людей, які мають алергії і бронхіальну астму. Він діє, змінюючи імунну систему.

Узнать больше: