Падіння рубля — ФАЙНО.IN.UA

Той самий випадок, коли хотіли зробити погано іншим, а зробили погано собі.

З початку року курс рубля до долара впав на 18 відсотків. Однак ті, хто навесні встиг купити долар на його мінімальному курсі, зараз отримали хороший прибуток, кажуть експерти.

На тлі рішення Дональда Трампа скасувати переговори з Володимиром Путіним в Аргентині, про які Трамп оголосив напередодні ввечері, курс долара на МосБіржі виріс на 71 копійку і досяг позначки 66,9250 рубля.

Директор Інституту стратегічного аналізу ФБК, професор Вищої школи економіки Ігор Ніколаєв в інтерв’ю «Голосу Америки» назвав щодо підвищення рубля «чисто корекційним відскоком». За його оцінкою, поступального руху вгору тут не передбачається, а положення рубля залишиться нестійким до тих пір, поки основні спричиняючі цю негативну тенденцію фактори залишаться в силі.

«Фактори ці добре відомі, — додав він. — В першу чергу, це старі санкції і очікування нових. Найболючіші з очікуваного набору — санкції у відношенні російського суверенного боргу. Все це демонтують механізм підтримки курсу рубля, який діяв раніше».

Фахівці коротко розповіли, чому падає рубль. Провідний аналітик «Відкриття Брокер» Андрій Кочетков вважає, що всім виною недружні дії з боку США і ряду європейських держав. «Ризики обмежень на володіння і покупку цінних паперів РФ призводять до того, що іноземні інвестори виводять свої капітали. Частка нерезидентів на ринку ОФЗ скоротилася з 34,5% на 1 квітня до 28,2% на 1 липня. Більш того, цей процес триває «, — заявив він в бесіді з кореспондентом Dni.Ru.

— Сьогодні фактором ослаблення рубля стала заява помічника президента Андрія Білоусова, — розповідає старший аналітик «Альпарі» Роман Ткачук. — Він прямо сказав, що Центробанку в поточній ситуації небажано підвищувати ключову ставку на найближчому засіданні 14 вересня. Минулої п’ятниці схожу заяву зробив Дмитро Медведєв, наголосивши на необхідності утримувати ставки в економіці на поточному рівні. Валютний ринок зараз закладається на те, що Банк Росії підвищить ключову ставку в п’ятницю, — це б зупинило падіння рубля і ОФЗ, загальмувало б інфляцію.